Zastavo lahko izobesimo tudi izven določenih datumov / praznikov.
Vzgojno-izobraževalni zavodi morajo imeti stalno izobešeno zastavo Republike Slovenije.
Zastava je lahko stalno izobešena za označevanje poslopij, v katerih so sedeži ministrstev ali drugih državnih organov in organov lokalne skupnosti.
Ladja mora spustiti zastavo na pol droga ali sohe oziroma jambora ali jadra ob dnevih žalovanja.
Ladja mora spustiti zastavo na pol droga ali sohe oziroma jambora ali jadra ob dnevih žalovanja, če kdo na njej umre – do njegovega izkrcanja na kopno.
Ladja mora spustiti zastavo na pol droga ali sohe oziroma jambora ali jadra ob dnevih žalovanja, če prevaža mrliča – medtem, ko ga vkrcuje in izkrcuje z ladje.
Zastava Republike Slovenije je bila prvič javno dvignjena 26. junija 1991 na ljubljanskem Trgu republike, kjer je potekala osrednja državna proslava, na kateri je Slovenija slovesno razglasila svojo samostojnost.
Dan slovenske zastave je spomin na 7. april 1848, ko je slovenski domoljub Lovro Toman prvič izobesil slovensko zastavo na Wolfovi 8 v Ljubljani.
Grb Republike Slovenije strokovno ne spada v kategorijo grbov, ampak ga uvrščamo med embleme, ker ne upošteva pravil heraldične teorije.
Ali ste vedeli, da je priporočljivo osvetliti tiste zastave, ki jih puščamo izobešene tudi čez noč?
Zastava, ki jo spustimo na pol droga, je lahko znižana tudi za zgolj 1/3 višine droga, če tako veleva konstrukcija postavitve droga.
Zastavo zlagamo na dva načina:
Na ladjah uporabljamo zastavo Republike Slovenije v razmerju 2:3, na čolnih pa 1:2.
Slovenska zastava je bila prvič izobešena 7. aprila 1848 na današnji Wolfovi ulici 8 v Ljubljani.
Marko Pogačnik je leta 1991 oblikoval grb Republike Slovenije kot kozmogram (grško: zapis celote) in vanj vključil genski zapis Slovenije.
Več o tem na spletni strani Slovenia.si.