21. člen
- Motorna in bojna vojaška vozila Slovenske vojske so na levi in desni strani označena z oznako pripadnosti Slovenski vojski v obliki in barvi, ki je predpisana za oznake v Slovenski vojski.
- Obroba in prekrižana meča so asfaltno črne barve PUR EMAJL RAL 9021, barve v notranjem polju pa so od zgoraj navzdol odtenki rjave PUR EMAJL RAL drap po vzorcu, bledo rjave po vzorcu in rjava RAL 8027-F9.
- Motorna in bojna vojaška vozila Slovenske vojske, ki se uporabljajo pri izvajanju mednarodnih obveznosti v skladu z mednarodnimi pogodbami, so lahko označena z zastavo Republike Slovenije oziroma zastavo Združenih narodov, katere velikost je prilagojena vrsti in obliki vozila. Označena so tudi z oznakami, ki so predpisane za posamezno misijo ter v skladu z veljavnimi in sprejetimi standardi zveze Nato. Mesto označbe določi pristojna organizacijska enota Generalštaba Slovenske vojske glede na vrsto vozila.
26. člen
- Opozorilna črta na motornih vozilih Civilne zaščite je široka 35 cm in poteka od zadnjega roba prednjega levega blatnika preko vrat in zadnjega dela vozila do prednjega desnega blatnika na nasprotni strani vozila. Spodnji rob opozorilne črte je 10 cm oddaljen od praga vozila (dovoljena je sprememba širine opozorilne črte za 10 cm oziroma premik spodnjega roba opozorilne črte za 5 cm, glede na različna vozila). Z oznako pripadnosti Civilni zaščiti Republike Slovenije, ki ima premer 35 cm (z odstopanjem do 10 cm) se motorna vozila Civilne zaščite označijo na obeh prednjih vratih in na pokrovu motorja. Oznako na vratih obdaja opozorilna rumena črta. Med krogom oznake in opozorilno črto nad oznako pripadnosti Civilni zaščiti Republike Slovenije, je razmik 5 cm. Nad znakom Civilne zaščite Republike Slovenije je lahko napis “ŠTAB CIVILNE ZASČITE“, pod njim pa ime občine oziroma drugega ustanovitelja štaba Civilne zaščite. Razmik nad napisom je 5 cm, razmik med zgornjim delom kroga oznake in spodnjim robom črk imena štaba je od 10 do 30 cm. Namesto napisa “ŠTAB CIVILNE ZASČITE“ se lahko uporabi tudi ime enote ali službe, ki vozilo Civilne zaščite uporablja. Velikost črk je 6 do 8 cm in so označitveno rumene barve. Če z oznako pripadnosti Civilni zaščiti Republike Slovenije ni mogoče označiti motornega vozila na pokrovu motorja, se ga označi na strehi.
- Motorna vozila Civilne zaščite, ki se uporabljajo pri opravljanju nalog zaščite, reševanja in pomoči izven države, so lahko označena tudi z zastavo Republike Slovenije ustrezne velikosti. Če se naloge opravljajo v okviru Organizacije Združenih narodov ali druge mednarodne organizacije, se motorna vozila lahko označijo tudi z zastavo Organizacije Združenih narodov oziroma zastavo druge mednarodne organizacije ustrezne velikosti.
- Z oznako pripadnosti Civilni zaščiti Republike Slovenije so lahko označena tudi motorna in priklopna vozila ter delovni stroji iz popisa, ki se uporabljajo ob naravni ali drugi nesreči za izvajanje nalog zaščite, reševanja in pomoči.
- Z oznako pripadnosti Civilni zaščiti Republike Slovenije, predpisano modro barvo in opozorilno rumeno črto so lahko označena tudi motorna vozila, ki jih uporabljajo enote, službe ali druge operativne sestave poklicnih ali prostovoljnih reševalnih služb, ki opravljajo naloge zaščite, reševanja in pomoči v skladu z načrti zaščite in reševanja oziroma predpisi o organiziranosti sil za zaščito, reševanje in pomoč. Na takem vozilu je lahko tudi ime reševalne službe ali enote oziroma organizacije, ki organizira enoto ali službo. Za uporabo motornih vozil v barvah in z oznakami pripadnosti Civilni zaščiti Republike Slovenije mora ustanovitelj pridobiti predhodno soglasje Uprave Republike Slovenije za zaščito in reševanje.
31. člen
- Zrakoplovi vojaškega letalstva Slovenske vojske se označijo z zastavo Republike Slovenije.
- Zastava se namešča na zgornjem delu obeh strani smernega stabilizatorja, na zgornji del zunanjih strani smernih stabilizatorjev, če ima zrakoplov dva ali več smernih stabilizatorjev, oziroma na obe strani zadnjega dela trupa, če zrakoplov nima smernega stabilizatorja.
- Dolžina zastave Republike Slovenije je najmanj 40 cm in se prilagaja velikosti zrakoplova.
- Zrakoplovi vojaškega letalstva Slovenske vojske so praviloma maskirne barve z razporeditvijo barv, ki je določena s tem pravilnikom za motorna in bojna vojaška vozila Slovenske vojske.
46. člen
- Vojaški pomorski zastavi Republike Slovenije sta zastava ladij in čolnov Slovenske vojske in zastava na premcu.
- Zastava ladij in čolnov Slovenske vojske je zastava Republike Slovenije.
- Zastava na premcu je pravokotne oblike ter belo, modro in zlatorumene barve, ki so barve grba Republike Slovenije. Razmerje med širino in dolžino zastave je ena proti dva. Barve si sledijo po naslednjem vrstnem redu: bela (N-1N 95), modra (N-46N 72 25 09) in zlatorumena (N-6N 19 75 12), vse po SCOTDIC CODE 777 – International color codification sistem (2034). Vsaka barva zavzema po širini eno tretjino prostora zastave. Velikost zastave se prilagaja velikosti ladje ali čolna.
- Tuje vojaške ladje ob obiskih Republike Slovenije pozdravijo zastavo Republike Slovenije.
54. člen
- Zastavo ladij in čolnov Slovenske vojske imajo ladje in čolni v privezu izobešeno od 8. ure zjutraj do sončnega zahoda na krmnem drogu. Ladje v vožnji imajo izobešeno zastavo na krmnem drogu ves čas vožnje.
- Zastave na premcu imajo ladje in čolni Slovenske vojske izobešene ob nedeljah in praznikih, vojaških in drugih svečanostih. Zastava na premcu je izobešena od 8. ure zjutraj do sončnega zahoda.
- Če je na ladji oseba, ki ima pravico do položajne zastave ali plamenca, ima ladja izobešeno ustrezno položajno zastavo oziroma plamenec. Če je na ladji več oseb, ki imajo pravico do položajne zastave ali plamenca, se izobesi najvišja položajna zastava oziroma plamenec.